Teorinės temos
1. Kūdikių ir įvairaus amžiaus vaikų gaivinimas
Šioje temoje kalbama apie naujausią 2015 metais EUROPOS GAIVINIMO TARYBOS nustatytą algoritmą, kaip turime elgtis  atsitikus nelaimei. Apžvelgiami visi žingsniai nuo įvykio vietos įvertinimo iki pačio gaivinimo. Aptariamos visos pirmosios pagalbos reikalaujančios žmogaus būklės: žmogus yra sąmoningas, žmogus - be sąmonės, bet kvėpuoja, žmogus nekvėpuoja. Pateikiami gaivinimo žingsniai, pagrįsti  moksliniais įrodymais ir naujausia pasauline praktika. Teorija pateikiama su konkrečiais realiais pavyzdžiais, kad klausytojui būtų lengviau įsisąmoninti informaciją.
2. Kraujavimo stabdymas, nudegimai, nubrozdinimai, sumušimai.
Šioje temoje aptariami visi galimi kraujavimo variantai. Pateikiami naujausia informacija apie tai kaip stabdyti kraujavimą ir sutvarstyti žaizdą. Aptariama ką daryti ir ko nedaryti nudegimo atveju. Kaip suteikti pirmąją pagalba vaikui nusibrozdinus, susimušus.  Praktikos metu bus naudojami paprasčiausi daiktai esantys po ranka nelaimės metu, tvarsliava etc.
3. Užspringimas
Šioje temoje kalbėsime apie mažų vaikų užspringimo profilaktiką, kaip atpažinti užspringimą, kada ir kaip suteikti pirmąją pagalbą kūdikiui ir ūgtelėjusiam vaikui.
Praktika
Praktika naudojant gaivinimo manekenus
Mokantis pirmąją pagalbą vienas geriausių būdų atsiminti yra dalyvavimas imituotose situacijose ir pirmosios pagalbos veiksmų atlikimas: pradžioje padedant instruktoriui, o vėliau visus veiksmu pakartojant pačiam. Kursuose naudojami 6 Laerdal firmos „Little Annie“ gaivinimo manekenai. Pasitelkiant juos praktiškai pabandomas paspaudimų stiprumas ir įpūtimų atlikimo technika. Praktikos metu kursų dalyviams leidžiame pagaivinti ilgesnį nepertraukiamą laiko tarpą, kad būtų pajaučiama kada ateina nuovargis. Šeši gaivinimo manekenai leidžia vienu metu praktiką atlikti 12 žmonių, tad sudaromos galimybės visiems pabandyti „gaivinti“ gaivinimo manekenus.
 
Praktika su užspringimo liemenėmis
Sklando daug mitų apie užspringimą ir pirmąją pagalbą jo atveju. Užspringimo liemenės padeda visus mitus išsklaidyti. Jos realiai leidžia įsitikinti Heimlicho manevro efektyvumu. Praktiką su užspringimo liemenėmis atliekame tuo pačiu laiku, kaip ir su gaivinimo manekenais. Todėl per praktiką visi kursų dalyviai yra įtraukiami į aktyvią veiklą.
  Teorija ir praktika su vaikų gaivinimo manekenu
Didžiausi skirtumai suaugusiųjų ir vaikų gaivinime yra du. Tai yra vaikų dydžio skirtumas ir tai, kad dažniausiai vaikų mirtis ateina per kvėpavimo sustojimą. Tad per teorijos dalį kalbėsime apie pagrindinius skirtumus ir aptarsime akcentus, kaip efektyviai atgaivinti vaiką. O per praktiką pasitelkdami „Prestan baby“ manekenu praktiškai išbandysime įpūtimo ir paspaudimo stiprumą. Taip pat šis manekenas parodo ir paspaudimų atlikimo greitį.
  Užspringimo teorija ir praktika su vaikų užspringimo manekenais
Užspringimas kūdikių tarpe yra labai dažnas reiškinys. Pagrindiniai pirmosios pagalbos principai nesiskiria nuo suaugusiųjų, tačiau dėl kūdikio dydžio ir kitokios jo organų lokalizacijos yra tam tikrų niuansų, kuriuos aptarsime teorinės dalies metu. Praktiką atliksime ant Leardal „baby Annie“ manekenų, kurie padeda įsivaizduoti kaip tinkamai paimti kūdikį teikiant pirmąją pagalbą užspringimo metu ir kokio stiprumo trinktelėjimus ir paspaudimus reikia atlikti, kad svetimkūnis efektyviai ir saugiai pasišalintų iš kvėpavimo takų.
 

Adrenalino autoinjektoriaus naudojimas

Pasaulyje daugėja alergiškų vaikų ir suaugusiųjų. Ištikus sunkiai alerginei reakcijai - anfilaksijai veikti reikia labai greitai ir per kelias minutes suteikti pirmąją pagalbą. Lietuvoje jau yra galimybė su gydytojo receptu įsigyti adrenalino autoinjektoriu, kuris tampa gyvybiškai svarbiu ištikus anafilaksijai. Kursų metu mokysimės kaip atpažinti anafilaksijos požymius ir išmoksime kaip naudotis adrenalino autoinjektoriumi.
Kaina 19,95 € vienam žmogui
Bilietai Pirkti bilietą!

Artimiausi kursai VILNIUJE

Kursų data: 2020m. rugsėjo mėn. 15d.

Kursų laikas: 18:00 - 21:00

Kursų vieta: Mykolo Riomerio Universitetas, 122 auditorija (1 aukštas), Ateities g. 20 (2 įėjimas šalia vėliavų)

Artimiausi kursai KAUNE ir kituose miestuose

Vykstame tik esant individualiam užsakymui, susirinkus 20 žmonių grupei ir daugiau.