Teorinės temos
1. Kūdikių ir įvairaus amžiaus vaikų gaivinimas
Šioje temoje kalbama apie naujausią 2021 metais EUROPOS GAIVINIMO TARYBOS nustatytą algoritmą, kaip turime elgtis  atsitikus nelaimei. Apžvelgiami visi žingsniai nuo įvykio vietos įvertinimo iki pačio gaivinimo. Aptariamos visos pirmosios pagalbos reikalaujančios žmogaus būklės: žmogus yra sąmoningas, žmogus – be sąmonės, bet kvėpuoja, žmogus nekvėpuoja. Pateikiami gaivinimo žingsniai, pagrįsti  moksliniais įrodymais ir naujausia pasauline praktika. Teorija pateikiama su konkrečiais realiais pavyzdžiais, kad klausytojui būtų lengviau įsisąmoninti informaciją.
2. Kraujavimo stabdymas, nudegimai, nubrozdinimai, sumušimai.
Šioje temoje aptariami visi galimi kraujavimo variantai. Pateikiami naujausia informacija apie tai kaip stabdyti kraujavimą ir sutvarstyti žaizdą. Aptariama ką daryti ir ko nedaryti nudegimo atveju. Kaip suteikti pirmąją pagalba vaikui nusibrozdinus, susimušus. Praktikos metu bus naudojamos priemonės esančios vaistinėlėje ir paprasčiausi daiktai esantys po ranka nelaimės metu.
3. Užspringimas
Šioje temoje kalbėsime apie mažų vaikų užspringimo profilaktiką, kaip atpažinti užspringimą, kada ir kaip suteikti pirmąją pagalbą kūdikiui ir ūgtelėjusiam vaikui.
Praktika





Praktika naudojant gaivinimo manekenus

Mokantis pirmąją pagalbą vienas geriausių būdų atsiminti yra dalyvavimas imituotose situacijose ir pirmosios pagalbos veiksmų atlikimas: pradžioje padedant instruktoriui, o vėliau visus veiksmu pakartojant pačiam. Mokantis bazinį pradinį gaivinimą kursuose naudojami suaugusiųjų Laerdal firmos „Little Annie“ gaivinimo manekenai. Pasitelkiant juos praktiškai pabandomas paspaudimų stiprumas ir įpūtimų atlikimo technika. Praktikos metu kursų dalyviams leidžiame gaivinti ilgesnį nepertraukiamą laiko tarpą, kad būtų pajaučiama kada ateina nuovargis. 



Teorija ir praktika su vaikų gaivinimo manekenu

Didžiausi skirtumai suaugusiųjų ir vaikų gaivinime yra du. Tai yra vaikų dydžio skirtumas ir tai, kad dažniausiai vaikų mirtis ateina per kvėpavimo sustojimą. Tad per teorijos dalį kalbėsime apie pagrindinius skirtumus ir aptarsime akcentus, kaip efektyviai atgaivinti kūdikį ir vaiką. Praktiką pasitelkdami išmaniaisiais Leardal firmos vaikų ir kūdikių manekenais praktiškai išbandysime įpūtimo ir paspaudimo stiprumą, o manekenuose įmontuoti detektoriai parodys, kaip efektyviai šie veiksmai buvo atlikti. 




Išorinio automatinio defibriliatoriaus (AED) naudojimas atliekant pradinį gaivinimą

Išorinio automatinio defibriliatoriaus  panaudojimas – labai svarbi pradinio gaivinimo dalis, nes pradinis gaivinimas: oro įpūtimai į burną ir krūtinės ląstos paspaudimai yra veiksmai palaikantys gyvybę, tačiau pagrindinis veiksmas užvedantis širdį yra defibriliacija. Vietų, kur galima rasti AED Europoje ir Lietuvoje daugėja, tad kiekvienas privalo būti susipažinęs su jo veikimu ir mokėti jį panaudoti savankiškai. Mūsų kursuose mokomąsi su pagal tikrą defibriliatoriaus modelį sukurtu mokomuoju defibriliatoriumi „Physio control LIFE PAK CR“.




Praktika su užspringimo liemenėmis

Sklando daug mitų apie užspringimą ir pirmąją pagalbą jo atveju. Užspringimo liemenės padeda visus mitus išsklaidyti. Jos realiai leidžia įsitikinti Heimlicho manevro efektyvumu. Praktiką su užspringimo liemenėmis atliekame tuo pačiu laiku, kaip ir su gaivinimo manekenais. Todėl per praktiką visi kursų dalyviai yra įtraukiami į aktyvią veiklą.





Užspringimo teorija ir praktika su vaikų užspringimo manekenais

Užspringimas kūdikių tarpe yra labai dažnas reiškinys. Pagrindiniai pirmosios pagalbos principai nesiskiria nuo suaugusiųjų, tačiau dėl kūdikio dydžio ir kitokios jo organų lokalizacijos yra tam tikrų niuansų, kuriuos aptarsime teorinės dalies metu. Praktiką atliksime ant Leardal „baby Annie“ manekenų, kurie padeda įsivaizduoti kaip tinkamai paimti kūdikį teikiant pirmąją pagalbą užspringimo metu ir kokio stiprumo trinktelėjimus ir paspaudimus reikia atlikti, kad svetimkūnis efektyviai ir saugiai pasišalintų iš kvėpavimo takų.





Sukrėsto kūdikio sindromas

Visuomenėje vis dar plačiai sklando mitas, kad pats efektyviausias būdas suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui yra jo intensyvus purtymas paėmus už kojų. Siekdami paneigti šį mitą ir atvaizduoti jo žalą, kursų metu naudojame sukrėsto kūdikio sindromo modelį (RealCare™ Shaken Baby). Šis kūdikio manekenas parodo, kokio intensyvumo kūdikio supurtymas yra pavojingas kūdikiui ir kokias pažaidas galvos smegenyse jis padaro.





Adrenalino autoinjektoriaus naudojimas

Pasaulyje daugėja alergiškų vaikų ir suaugusiųjų. Ištikus sunkiai alerginei reakcijai – anfilaksijai veikti reikia labai greitai ir per kelias minutes suteikti pirmąją pagalbą. Lietuvoje jau yra galimybė su gydytojo receptu įsigyti adrenalino autoinjektoriu, kuris tampa gyvybiškai svarbiu ištikus anafilaksijai. Kursų metu mokysimės kaip atpažinti anafilaksijos požymius ir išmoksime kaip naudotis adrenalino autoinjektoriumi.
Kaina29,90 € vienam žmogui
Kursai VilniujeKursų data: 2024-03-19
Kursų laikas: 18:00 -21:00
Kursų vieta: Mykolo Riomerio Universitetas, 109 auditorija (1 aukštas), Ateities g. 20 (2 įėjimas šalia vėliavų)
Bilietai: Pirkti bilietą!
Kursai kituose miestuoseVykstame esant individualiam užsakymui, susirinkus 25 žmonių grupei ir daugiau.