Pilvo trauma

Pilvo traumos gali būti: buka pilvo trauma arba kiauryminė pilvo trauma.

Plačiau

Įvykio vietos saugumo užtikrinimas, saugus nukentėjusiojo gabenimasĮvykio vietos saugumo užtikrinimas, saugus nukentėjusiojo gabenimas

Įvykus nelaimei, vieni susikausto ir negali nieko padaryti, o kiti nieko negalvodami skuba gelbėti žmones ir suteikti jiems būtinąją pirmąją pagalbą. Mes norime įspėti, kad nelaimės vietoje gali tykoti daug pavojų jums, aukai ir žmonėms, kurie yra greta. Todėl prieš teikdami pirmąją pagalbą įvertinkite aplinkos pavojus, kurie yra įvairūs priklausomai nuo nelaimės pobūdžio (intensyvus eismas, kulkos, nuodingosios medžiagos, intensyvi ugnis etc. )

Plačiau

Stuburo trauma

Kiekvienas nugaros ir kaklo sužalojimas gali būti lydimas stuburo sužalojimo ir stuburo smegenų pažeidimo. Tai dažnai sukelia neįgalumą. Nepaisydami to, neįtarę sužalojimo ir judindami nukentėjusįjį, galime padidinti pažeidimą.

Plačiau

Sunki alerginė reakcija- anfilaksija

Anafilaksija- tai sunki alerginė reakcija į svetimą ir susvetimėjusią biologiškai aktyvią medžiagą, kurios poveikio metu pažeidžiamos įvairios organų sistemos (dažniausiai – oda, kvėpavimo, virškinimo ir širdies- kraujagyslių sistemos).

Plačiau

Trauminis šokas

Nekontroliuojamas kraujavimas ir skausmas gali sukelti trauminį šoką. Šokas išsivysto dėl sumažėjusios kraujo tėkmės į smegenis ar kitus organus. Kadangi kraujas yra labia svarbus žmogaus vidinės terpės skystis atliekantis deguonies pernašos į visus organus ir kūno temperatūros užtikrinimo funkcijas, dėl jo stokos pasireiškia žemiau išvardyti simptomai.

Plačiau

Hepatitas B

Hepatitas B yra sunki kepenų infekcinė liga, kurią sukelia hepatito B virusas(HBV). Kai kuriems žmonėms, hepatito B infekcija tampa lėtinė, tai yra trunka ilgiau nei šešis mėnesius. Sergant lėtiniu hepatitu B, didėja rizika susirgti kepenų nepakankamumu, kepenų vėžiu ar kepenų ciroze.

Plačiau