Gyvatės įkandimas

Lietuvoje gyvena vienintelė nuodinga gyvatė – paprastoji angis. Jos nuodai nėra mirtini. Įkandus gyvatei pažeista vieta patinsta, parausta ir labia skauda. Pavojingiau kai gyvatė įkanda į galvą ar kaklą, nes aplinkui pažeista vietą vystosi edema (tinimas). Lietuviškosios angys pavojingiausios pavasarį, kai tik nubunda po žiemos miego.

Plačiau

Galvos trauma

Galvos trauma – tai bet kuri trauma, kurios metu yra sužalojamas skalpas, kaukolė ar smegenys. Sužeidimas gali būti nuo pavienio skalpo sumušimo iki sudėtingo smegenų sužalojimo.

Plačiau

vairuotojo pažymėjimo grąžinimas anksčiau laiko

Prašymas teismui

Plačiau

Krūtinės trauma

Kiauryminę krūtinės traumą sukelia kulkos, peiliai ar kiti daiktai, kurie pažeidžia krūtinės ląstos odą ir patenka į krūtinės ląstą. Bukos krūtinės ląstos traumos yra dažnesnės nei kiauryminės, atsiranda kai kūnas trenkiasi į nejudantį objektą, taip dažniausiai nutinka vairuojant automobilį arba krentant nuo didelio aukščio.

Plačiau

Miokardo infarktas

Miokardo infarkto metu užsikemša širdies kraujagyslė ir dalis širdies ploto negauna deguonies. Dėl to sutrinka širdies veikla.

Plačiau

Insultas

Insultas – tai kraujotakos sutrikimas smegenyse. Insultas pažeidžia smegenų ląsteles ir sukelia neurologinę simptomatiką bei sutrikdo paciento sveikatą, sukelia grįžtamus arba negrįžtamus pakitimus.

Plačiau