Žalia korta darbui su maistu

zalia korta darbui su maistu

Visi žinome, kad darbui su maistu reikalingos specialios sąlygos ir tam tikri pažymėjimai, patvirtinantys turimas žinias ir įgūdžius. Tai yra maisto higiena – Europos Parlamento ir Tarybos priimti higienos reikalavimai maisto gamybai, kuriais siekiama užtikrinti produktų saugą.

Plačiau

Video filmukai apie gaivinimą ir kraujavimo stabdymą

Jei radote be sąmonės esantį žmogų, pirmiausia įsitikinkite ar aplinka nekelia pavojaus, pavyzdžiui ar nėra gaisro, elektros išlydžių, krentančių daiktų. Tik tuo atveju, jei pavojų nėra arba juos galite savo jėgomis pašalinti ir tai padarėte, galite imtis pirmosios pagalbos suteikimo, nes jei pats nukentėsite negalėsite padėti nei sužeistajam, nei pačiam sau.

Plačiau

Defibriliatoriaus naudojimas-video

Lietuva pagal kraujagyslių ir širdies ligų sergamumą priklauso aukštos rizikos grupei, šios ligos yra atsakingos už pusę mirčių mūsų šalyje, kurios paprastai būna staigios ir netikėtos. Dažniausia staigios mirties priežastis yra širdies skilvelių arba prieširdžių virpėjimas, kurio ištikti pacientai dažniausiai miršta nepasiekę ligoninės. Įvykus tokiam nelaimingam atsitikimui pirmoji pagalba yra širdies defibriliacijos atlikimas. Skandinavijoje, Vokietijoje išoriniai automatiniai defibriliatoriai jau ne naujiena, pamažu ir į Lietuvą ateina aukšteni gaivinimo standartai.

Plačiau

Gyvūnų įkandimai ir pirmoji pagalba žaizdų atveju

Dėl gyvūnų įkandimo paprastai pažeidžiama oda, prasideda kraujavimas, gali būti durtinių ir traiškytinių sužeidimų ir/ar mėlynių. Nedideliems įkandimams gydyti pakanka kruopščiai nuplauti, išvalyti žaizdą ir patepti antibakteriniu tepalu, bet visas kąstines veido ir rankų žaizdas turi apžiūrėti medikai. Po kačių įkandimo infekcijos pavojus didesnis nei po šunų. Net jei pastaruoju metu esate skiepyti nuo stabligės, jei dėl įkapažeista oda, reikia pasiskiepyti per 24 valandas.

Plačiau

Cheminis akių nudegimas

Cheminiai akių nudegimai dažniausiai patiriami netyčia patekus į jas ėsdinančių cheminių medžiagų. Traumos sunkumo laipsnis priklauso nuo patekusių chemikalų kiekio ir nuo sąlyčio trukmės.

Plačiau

Cheminiai nudegimai

Cheminiai nudegimai dažniausiai patiriami netyčia prisilietus prie ėsdinančių cheminių medžiagų. Dažniausia cheminius nudegimus sukelia rūgštys ir šarmai. Traumos sunkumo laipsnis priklauso nuo patekusių chemikalų kiekio, nuo jų pažeistos kūno vietos ir nuo sąlyčio trukmės.

Plačiau