Traukulių priepuolis

Kas dešimtas žmogus patiria traukulių priepuolius. Tai reiškia, kad traukuliai yra dažnas reiškinys ir vieną dieną jums taip pat gali tekti padėti žmogui, kuris patyrė traukulių priepuolį. Dauguma žmonių galvodami apie traukulių priepuolį, omenyje turi generalizuotus toninius - kloninius traukulius, taip pat vadinamus grand mal traukuliais. Šio tipo priepuolių metu, asmuo gali šaukti, kristi, kratytis ar trūkčioti, ir nesuvokti, kas vyksta aplink juos. Pirmosios pagalbos esmė traukulių priepuolio metu tai - nukentėjusiojo saugumo užtikrinimas, kol traukuliai patys savaime pasibaigs.

Plačiau

Aplinkos be alergenų sukūrimas

Alergija šiandien yra didelė visuomenės sveikatos problema, vien tik Europoje varginanti daugiau nei 150 mln žmonių. Dažniausi aplinkoje esantys alergenai yra namų dulkių erkės, žolių, piktžolių, medžių žiedadulkės, katės, šunys, pelėsiai. Efektyviai alergenų išvengti galima tik nustačius kam konkretus žmogus yra alergiškas. Nustačius alergenus, kurie sukelia simptomus, svarbu visapusiškai pertvarkyti supančią aplinką arba kiek įmanoma sumažinti kontaktą su alergenais. Pakeitus gyvenamąją aplinką, kurioje yra mažiau alergenų pacientų savijauta pagerėjo, sumažėjo simptomų, jie buvo lengvesni.

Plačiau

Pirmos pagalbos kursai video

2013 metais VšĮ “Svarbus žingsnis”, bendradarbiaudama su projektu “Kurk Lietuvai” ir Martyno Mažvydo biblioteka, tiesioginiame eteryje mokė pirmosios pagalbos teikimo. Lietuvoje vis dar labai maža dalis žmonių moka suteikti tokią pagalbą, tačiau praktikoje šios žinios ir įgūdžiai yra labai svarbūs. Greitajai medicininei pagalbai net ir palankiausiomis aplinkybėmis atvykt užtrunka bent kelias minutes, kai tuo tarpu sutrikus širdies darbui žmogaus smegenys miršta per pirmas šešias minutes.

Plačiau

Rotovirusinės infekcijos plitimą gali sumažinti tinkami higienos įgūdžiai

Pagal užkrečiamų ligų prevencijos ir kontrolės centrų duomenis rotavirusas yra dažniausia priežastis sukelianti viduriavimą kūdikiams ir vaikams visame pasaulyje. Iki vakcinos sukūrimo, didžioji dauguma vaikų iki 5 metų amžiaus Jungtinėse Valstijose sirgo rotavirusu.
Rotaviruso infekcija yra labai nemaloni, tačiau paprastai ši infekcija gali būti gydoma namuose vartojant papildomus skysčius, siekiant išvengti dehidratacijos.

Plačiau

Vaikų pradinis gaivinimas

Užtikrinkite gaivintojo ir vaiko saugumą. Patikrinkite, ar vaikas reaguoja.

Plačiau

Užspringimas

Įtaraus užspringimą nukentėjusiojo klauskite „Ar jūs užspringote?“ „Ar galite kalbėti?“. Jei kvėpavimo takai visiškai užkimšti, žmogus kalbėti negalės. Jeigu nukentėjusysis gali kalbėti ir kosėti, nieko nereikia daryti. Stiprus kosulys yra geriausia svetimkūnio pašalinimo priemonė.

Plačiau