Nubrozdinimai

Nubrozdinimas susiformuoja tada kai yra pažeidžiamos kraujagyslės esančios netoli odos paviršiaus. Nubrozdintą odos plotą skauda, jis ryškiai paraudonuoja. Kraujavimo gausumas priklauso nuo nubrozdinimo gylio. Į pažeistą odą gali prilįsti purvo dėl nelygaus paviršiaus į kurį nubrozdinta.

Plačiau

Higienos įgūdžių pažymėjimas dirbantiems su maistu ar grožiu susijusiose srityse

higienos kursai maistui, kirpykloms

Nusprendus pradėti savo verslą, teks susipažinti su įvairiomis nuostatomis ir taisyklėmis, tarp kurių yra ir bendrai nustatyti higienos reikalavimai. Visgi, jei dirbate su maistu ar teikiate grožio paslaugas, tiek Jums, tiek kartu su Jumis dirbantiems asmenims bus reikalingi higienos kursai ir jų išklausymą patvirtinantis pažymėjimas.

Plačiau

Kaulų lūžiai

Kaulų lūžiai gali būti atviri ir uždari.

Plačiau

Nudegimas

Nudegimą gali sukelti tiesioginis sąlytis su ugnimi ar įkaitusiais daiktais, sausas karštis, trintis, karšti skysčiai bei garai, korozinės medžiagos (rūgštys, šarmai) elektros srovė, radiacija.

Plačiau

Apsaugokime kūdikį nuo užspringimo

Kūdikių užspringimas yra labai gąsdinanti situacija, nes laiku nesuteikus pirmosios pagalbos mažylis gali uždusti ir netgi numirti,  tačiau šios situacijos dažniausiai galima išvengti.  Labai svarbu žinoti, kodėl kūdikiai taip dažnai užspringsta  ir ką galite padaryti, siekiant išvengti šios potencialiai mirtinos  nelaimės. Nerimaujate, kad  kūdikis gali užspringti? Sužinokite bendrąsias kūdikių užspringimo priežastis ir ką galite padaryti, siekiant padėti apsaugoti jūsų kūdikį nuo uždusimo pavojaus.

Plačiau

Insultas

Insultas – tai staigus  kraujo tiekimo į smegenis nutrūkimas dėl užsikimšusios ar plyšusios kraujagyslės smegenyse. Insulto metu pažeidžiamos  smegenų ląstelės, atsiranda neurologiniai simptomai, sutrikdantys žmogaus sveikatą.

Smegenų pažeidimai gali būti grįžtami ir negrįžtami, tai priklauso nuo to kaip skubiai bus suteikta medicininė pagalba. Tad vos tik pastebėjus, kad žmogų ištiko infarktas, pirmoji pagalba turi būti suteikta kaip įmanoma greičiau. Žmogus ištiktas insulto į gydymo įstaigą turi būti atvežtas per 3 val. Gaištant laiką smegenyse pradeda vystytis negrįžtami pakitimai, dėl ko atsiranda rizika, kad neurologiniai simptomai (vienos pusės veido, galūnių paralyžius, sutrikusi kalba) išliks visą likusį žmogaus gyvenimą. Tad kiekvienam pravartu žinoti, kokie yra ryškiausi insulto požymiai ir pirmoji pagalba jo ištiktam asmeniui.

Pirmosios pagalbos teikėjas turi skubiai įvertinti nukentėjusiojo būklę, žinoti ir atpažinti pagrindinius insulto simptomus pagal plačiai naudojamą ir paprastą FAST metodiką.

Plačiau