Tvarsčiai ir panaudojimas

Visi pirmosios pagalbos teikėjai turėtų mokėti paruošti laikiną dengiamąjį tvarstį nelaimingo atsitikimo atveju. Improvizacija labai svarbi pirmosios pagalbos dalis, kuri tinka ir tvarstymui. Taisyklingai tvarstyti nesunku išmokti ir tai gali būti neįkainojama daugybėje situacijų. Tapti įgudusiu tvarstytoju šiek tiek užtrunka, tad praktikuokitės su savo šeimos nariais ar draugais (kai jiems nėra nieko nutikę). Tvarsčiai yra efektyvūs tik tada, kuomet jie tinkamai įtempti, tačiau jie negali būti ir per daug laisvi.

Dengiamasis tvarstis – tai bet kokia ant žaizdos dedama medžiaga, skirta kraujavimui sustabdyti ir žaizdai nuo užkrėtimo apsaugoti, o rišamieji tvarsčiai prilaiko dengiamuosius, kad šie nenukristų.

Plačiau

Meningokokinė infekcija: grėsmingi simptomai ir pirmoji pagalba

Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė liga, kurią sukelia bakterija Neisseria meningitidis. Apie šią ligą plačiai kalbama ir jos bijomasi dėl sunkių jos formų - žaibinio sepsio (kraujo užkrėtimas) ir pūlingo meningito (smegenų dangalų uždegimas), kurios neretai baigiasi mirtimi ar sunkiomis komplikacijomis.

Plačiau

Tvarstymas 1 dalis

Praktika – vienintelis būdas įgusti tvarstyti. Išmokti tvarstyti kulkšnis ar alkūnes gali būti ypač sunku. Galbūt jums bus lengviausia mokytis stebint, kaip tvarsto kas nors kitas. Įsitikinkite, kad kiekviena nauja vija uždengia dalį prieš tai einančios vijos ir kad tvarstote pakankamai tvirtai, tačiau ne per daug verždami. Jei praėjus mažiau nei valandai po tvarstymo jūsų tvarstis atrodo apsmukęs, perriškite jį šiek tiek tvirčiau. Elastiniai tvarsčiai gali išsitampyti, tačiau išskalbti jie greitai atgauna savo tamprumą.

Plačiau

Tvarstymas 2 dalis

Tęsiame straipsnių ciklą apie tvarstymą. Primename, kad norint tapti puikiu tvarstytoju, reikia laiko. Geriausia to mokytis ne streso sukeltoje situacijoje, bet ant sveiko nesužaloto, ramaus žmogaus. Ir kaip sakydavo viena anglų kalbos dėstytoja repetitio est mater studiorum (lot. kartojimas yra mokslų motina). Šis straipsnis apie plaštakų, pėdų, alkūnės ir kelio tvarstymą. Apie tvarsliavą ir  tvarstymo pagrindus kviečiame paskaityti prieš tai buvusiuose mūsų straipsniuose.

Plačiau

Tvarstymas 3 dalis

Šiame skyriuje, apžvelgsime trikampio formos tvarsčio panaudojimo galimybes. Trikampio formos tvarsčiai yra vieni svarbiausių reikmenų pirmosios pagalbos rinkiniuose; ten dažniausiai galima rasti keletą jų rūšių. Dažniausiai didelis trikampio formos  tvarstis naudojamas gaminti perpetės rai6čiui. Pagrindinės raiščio funkcijos yra palaikyti ir imobilizuoti sužeistą kūno dalį, o kai kuriais atvejais stabdyti kraujavimą iš žaizdos. Šiame skyriuje išmoksime kaip surišti stačiuosius ir plačiuosius trikampius rai6čiaus, taip pat išmoksime kaip reikia sutvarstyti galvą.

Plačiau

Sumušimai (mėlynės ir gumbai)

 

Susimušus pažeidžiami minkštieji  audiniai ir kraujagyslės - įvyksta poodinis kraujavimas. Dėl to sumušta vieta pamėlsta (atsiranda mėlynė), skauda,  patinsta (atsiranda gumbas).  Laiku ir tinkamai suteikta pirmoji pagalba padeda sumažinti sužeistos vietos skausmingumą, patinimą ir padės išvengti komplikacijų: sumušimo vietoje susikaupusio kraujo supūliavimo, aplinkinių audinių, nervų bei kraujagyslių užspaudimo, esat dideliam sumušimui ir patinimui. Tad jeigu Jums ar aplinkiniams teko patirti sumušimą, pirma pagalba ir žemiau nurodyti veiksmai leis pasijusti bent šiek tiek geriau.

Plačiau