Praktiniai patarimai įrengiant automatinius išorinius defibriliatorius įmonėje

Kas yra automatinis išorinis defibriliatorius ir kam jis naudojamas?

Dauguma širdies sustojimo atvejų įvyksta dėl nenormalaus, greito ir nereguliaraus širdies plakimo, žinomo kaip skilvelių virpėjimas. Tokiu atveju automatinė elektrinė defibriliacija laikoma vieninteliu efektyviu gydymo būdu. Automatiniai išoriniai defibriliatoriai (AED) yra prietaisai, kurie duoda reikiamus valdomus elektros smūgius, kad sumažintų skilvelių virpėjimą. Jie analizuoja aukos širdies ritmą ir nustato, ar jis yra „šokinis“ (toks ritmas būna skilvelių virpėjimo atveju)  arba „ne-šokinis“ (t. y. normalus ritmas arba ritmas, kuris  nereaguos į defibriliaciją – asistolijos atveju).

Plačiau

Suaugusiųjų pradinis gaivinimas

Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip suteikti pirmą pagalbą. Pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba pirmosios pagalbos teikimo atmintinė leis iš arčiau susipažinti su svarbiausiais veiksmais – žinodami šią informaciją, galėsite būti užtikrinti, jog Jūsų teikiama pirma pagalba bus tikslinga ir efektyvi.

Plačiau

Užspringimas

Įtaraus užspringimą nukentėjusiojo klauskite „Ar jūs užspringote?“ „Ar galite kalbėti?“. Jei kvėpavimo takai visiškai užkimšti, žmogus kalbėti negalės. Jeigu nukentėjusysis gali kalbėti ir kosėti, nieko nereikia daryti. Stiprus kosulys yra geriausia svetimkūnio pašalinimo priemonė.

Plačiau

NUDEGIMŲ PREVENCIJA: APSAUGOK VAIKUS IR ŠEIMĄ NUO NUDEGIMŲ

Maži vaikai iki 3 metų amžiaus dažniausiai patiria nudegimus, nes jie yra be galo smalsūs aplinkos tyrinėtojai, o pasakojimai apie tai, kad šis ar kitas daiktas yra karštas ar pavojingas jų dažnai nesudomina, o jei ir sudomina tai toli gražu nereiškia, kad vaikas darys būtent taip, kaip buvo mokomas. Todėl, viena iš sunkiausių pamokų, kurias išmoksta maži vaikai, yra tai, kad kai kurie objektai pvz. viryklės, radiatoriai ir liepsna, gali būti skausmingai karšti.

Plačiau

Tvarstymas 1 dalis

Praktika – vienintelis būdas įgusti tvarstyti. Išmokti tvarstyti kulkšnis ar alkūnes gali būti ypač sunku. Galbūt jums bus lengviausia mokytis stebint, kaip tvarsto kas nors kitas. Įsitikinkite, kad kiekviena nauja vija uždengia dalį prieš tai einančios vijos ir kad tvarstote pakankamai tvirtai, tačiau ne per daug verždami. Jei praėjus mažiau nei valandai po tvarstymo jūsų tvarstis atrodo apsmukęs, perriškite jį šiek tiek tvirčiau. Elastiniai tvarsčiai gali išsitampyti, tačiau išskalbti jie greitai atgauna savo tamprumą.

Plačiau

Tvarstymas 2 dalis

Tęsiame straipsnių ciklą apie tvarstymą. Primename, kad norint tapti puikiu tvarstytoju, reikia laiko. Geriausia to mokytis ne streso sukeltoje situacijoje, bet ant sveiko nesužaloto, ramaus žmogaus. Ir kaip sakydavo viena anglų kalbos dėstytoja repetitio est mater studiorum (lot. kartojimas yra mokslų motina). Šis straipsnis apie plaštakų, pėdų, alkūnės ir kelio tvarstymą. Apie tvarsliavą ir  tvarstymo pagrindus kviečiame paskaityti prieš tai buvusiuose mūsų straipsniuose.

Plačiau