2018
Lie
19

Pirmoji pagalba vasarą: 15min.lt videokonferencija

pirmosios_pagalbos_kursai

Vasara atostogų ir aktyvaus poilsio gamtoje, kalnuose, prie įvairių vandens telkinių metas. Kai oras už lango nuostabus daugelis iš mūsų norime kuo greičiau uždaryti savo darbovietės duris ir keliauti atostogų. Labai dažnai atsipalaidavę ir pasinėrę į visus vasaros malonumus  pamirštame apie tykančius pavojus vasarą, kurie gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir rimtai paguldyti į ligos patalą.  Apie nelaimes galinčias ištikti vasarą, jų prevenciją ir pirmąją pagalbą kalbėjome 15min.lt videokonferencijos metu.

Plačiau
2018
Kov
05

Džiugios naujienos: Lietuvoje plečiasi defibriliatorių tinklas

Vasario 28 dieną įvyko oficialus automatinių išorinių defibriliatorių, įrengtų LIDL parduotuvėse pristatymas, kuriame dalyvavo ir mūsų pirmosios pagalbos kursų lektorius. Nuo šiol visose Lietuvos LIDL tinklo parduotuvėse bus galimybė suteikti pirmąją pagalbą žmogui, kurį ištiko staigus širdies sustojimas.

Plačiau
2017
Bal
03

Prie projekto “Hipokrato vaikai” prisijungė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Norime su džiaugsmu pranešti, kad  prie VšĮ „Svarbus žingsnis“ ne pelno siekiančio projekto „Hipokrato vaikai“ 2017 metų kovo 28 dieną prisijungė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.  Su šio biuro vadove Daiva Geniene mūsų organizacija bendradarbiauja jau labai seniai.  Kartu draugiškai vieni kitus papildydami ir pasimokydami vieni iš kitų daugelį metų pirmosios pagalbos mokėme vaikus krikščioniškoje vaikų ir jaunimo stovykloje „Vanagai“.  Patirtimi dalinamės nuolat, taip pat turime tą pačią viziją ir kaip organizacijos, tai yra – kokybiški pirmosios pagalbos kursai vaikams.

Plačiau
2017
Kov
29

Pirmosios pagalbos kursai tėveliams ir visiems mylintiems vaikus

Vaikai yra pats brangiausias mūsų turtas. Kiekvienas iš mūsų norime, kad jie augtų laimingi ir sveiki, tačiau neretai ūmus sveikatos pablogėjimas, užspringimas, trauma, mums sukelia labai daug nerimo, ypač, jei šie įvykiai užklumpa, jei esame tam nepasiruošę. VšĮ „Svarbus žingsnis“ skatina būti visus pasiruošusius pagelbėti ne tik suaugusiam, bet ir nelaimės ištiktam vaikui, tad šių metų kovo 25 dieną vėl sukvietė būrį šaunių tėvelių ir žmonių mylinčių vaikus į vaikų ir kūdikių pirmosios pagalbos kursus.

Plačiau
2016
Rugs
02

Projektui "Hipokrato vaikai" jau šešeri metai

VšĮ “Svarbus žingsnis“ jau šeštus metus tęsia savo savanorišką pirmosios pagalbos projektą „Hipokrato vaikai“.  Jo metu vyresniųjų klasių moksleiviai  ir studentai mokosi  pirmosios pagalbos pagrindų. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas pradinio gaivinimo temai, nes ši pirmosios pagalbos grandis Lietuvoje yra ypač silpnai išvystyta ir apie jos naujoves labai mažai žinoma.  Praktika yra pati svarbiausia šio projekto dalis. Tad, išklausę teorinę paskaitėlės dalį, jaunimas mokosi praktinių pirmosios pagalbos įgūdžių: „gaivina“ manekenus, mokosi atlikti Heimlicho manevrą „užspringusiam“ draugui apsirengusiam specialią užspringimo liemenę, supažindimani su Išoriniu automatiniu defibriliatoriumi etc.

Plačiau