Tvarstymas 3 dalis

Šiame skyriuje, apžvelgsime trikampio formos tvarsčio panaudojimo galimybes. Trikampio formos tvarsčiai yra vieni svarbiausių reikmenų pirmosios pagalbos rinkiniuose; ten dažniausiai galima rasti keletą jų rūšių. Dažniausiai didelis trikampio formos  tvarstis naudojamas gaminti perpetės raiščiui. Pagrindinės raiščio funkcijos yra palaikyti ir imobilizuoti sužeistą kūno dalį, o kai kuriais atvejais stabdyti kraujavimą iš žaizdos. Šiame skyriuje išmoksime kaip surišti stačiuosius ir plačiuosius trikampius raiščius, taip pat išmoksime kaip reikia sutvarstyti galvą.

Plačiau

Žalia korta darbui su maistu

zalia korta darbui su maistu

Visi žinome, kad darbui su maistu reikalingos specialios sąlygos ir tam tikri pažymėjimai, patvirtinantys turimas žinias ir įgūdžius. Tai yra maisto higiena – Europos Parlamento ir Tarybos priimti higienos reikalavimai maisto gamybai, kuriais siekiama užtikrinti produktų saugą.

Plačiau

Sumušimai (mėlynės ir gumbai)

 

Susimušus pažeidžiami minkštieji  audiniai ir kraujagyslės - įvyksta poodinis kraujavimas. Dėl to sumušta vieta pamėlsta (atsiranda mėlynė), skauda,  patinsta (atsiranda gumbas).  Laiku ir tinkamai suteikta pirmoji pagalba padeda sumažinti sužeistos vietos skausmingumą, patinimą ir padės išvengti komplikacijų: sumušimo vietoje susikaupusio kraujo supūliavimo, aplinkinių audinių, nervų bei kraujagyslių užspaudimo, esat dideliam sumušimui ir patinimui. Tad jeigu Jums ar aplinkiniams teko patirti sumušimą, pirma pagalba ir žemiau nurodyti veiksmai leis pasijusti bent šiek tiek geriau.

Plačiau

Žalia korta darbui

darbo zalia korta

Kiekvienas darbas turi savo specifiką, tačiau tam tikros bendros higienos normos (temperatūra darbo vietoje ir kt.) bei reikalavimai yra būdingi skirtingoms specialybėms. Tuomet reikalingas higienos pažymėjimas – žalia kortelė, leidžianti sėkmingai atlikti savo darbą.

Plačiau

Nubrozdinimai

Nubrozdinimas susiformuoja tada kai yra pažeidžiamos kraujagyslės esančios netoli odos paviršiaus. Nubrozdintą odos plotą skauda, jis ryškiai paraudonuoja. Kraujavimo gausumas priklauso nuo nubrozdinimo gylio. Pažeista oda gali susitepti purvu.

Plačiau

Higienos įgūdžių pažymėjimas dirbantiems su maistu ar grožiu susijusiose srityse

higienos kursai maistui, kirpykloms

Nusprendus pradėti savo verslą, teks susipažinti su įvairiomis nuostatomis ir taisyklėmis, tarp kurių yra ir bendrai nustatyti higienos reikalavimai. Visgi, jei dirbate su maistu ar teikiate grožio paslaugas, tiek Jums, tiek kartu su Jumis dirbantiems asmenims bus reikalingi higienos kursai ir jų išklausymą patvirtinantis pažymėjimas.

Plačiau