Kaip išgyventi karantiną?

“Jums tereikia pabūti namuose su savo šeima” – skamba nuo pavasario. Pavasarį manau visiems viskas atrodė labai paprasta, smagu ir netgi labai įdomu. Ne vienas dalinosi savo planais, kaip skaitys kalną knygų, pagaliau pažiūrės ramiai filmą, susitvarkys namus ir pabus su vaikais, bet laikui bėgant būstas pradėjo darytis per ankštas, vieni pradėjo ilgėtis vienatvės, nes kai visi namie yra sunku ją atrasti, o kiti atvirkščiai - bendravimo, išėjimo, pabuvimo su plačiu ratu daugų ir artimųjų.

Plačiau

Patyčių kultūra

Neįtikėtina, kad šiais laikais kai tiek daug kalbama  apie gero mikroklimato ugdymo įstaigose ir darbe sukūrimą, vis dar egzistuoja toks reiškinys, kaip patyčios ir mobingas. Patyčias patiria 20-30 proc. Lietuvos moksleivių ir su šiais skaičiais mes esame pirmūnai Europos sąjungoje. Patyčių užuomazgos pastebimos jau darželiuose, ne retai kitus skaudina ir suaugę, turintys aukštesnes pareigas ir padėtį žmonės.

Plačiau

Tvarkingas vaiko kambarys misija įmanoma

Man labai gaila tų vaikų pas kuriuos, bet kada gali ateiti netvarkos nykštukas ir išsinešti jo žaisliukus. Aš puikiai pamenu, kai mes patys šią istoriją vis sukome ir sukome vaikui vakarais, kol vieną dieną man atėjo suvokimas, kad tas mažas vaikas tiesiog nėra pajėgus susitvarkyti tokio kalno žaislų, lygiai taip pat, kaip ir aš pavargusi po sunkios darbo dienos nesu pajėgi sutvarkyti jo žaislų, nes jų tiesiog yra per daug, nėra jokios sistemos ir joks nykštukas nepadės nei man, nei sūnui. Tuomet ėmiausi sunkaus namų darbo ir rezultatas labai džiugina, nes nei mums, nei vaikams susitvarkyti savo žaislus ir savo priemones nėra jokių problemų. Kaip palaikyti tvarką vaikų kambaryje? Kokių žaislų vaikui tikrai reikia? Apie visa tai šiame straipsnyje.

Plačiau

Minimalistinė ir visada stilinga rūbų spinta

Moterys ir drabužiai, drabužiai ir moterys – tai neatsiejamos dvi sąvokos. Vaizdas su moterim, lengvai plazdenančia gatve ir nešančia kalną popierinių gerų firmų pirkinių krepšelių yra labai žavus ir neretai siejamas su svajone, bei su moteriškumu. Noras puoštis ir atrodyti gražiai mano manymu yra įrašytas į mūsų genus, bet kodėl gi nutinka taip, kad nepaisant to, kad spinta neužsidaro nuo rūbų gausos, mes vistiek amžinai neturime ko apsirengti? Kaip to išvengti, kaip minimalizuoti savo rūbų skaičių ir visada atrodyti žaviai? Kaip susikurti savo kapsulinę spintą? Į visus šiuos klausimus pabandysiu atsakyti šiame straipsnyje.

Plačiau

Visada tvarkingi namai: Namų vizija

Žodžių derinys “Visada tvarkingi namai” daugeliui skamba kaip utopija arba kaip misija neįmanoma. Tačiau turėti visada tvarkingus namus, tikrai įmanoma. Ar lengva pasiekti šio rezultato? Tai nėra lengva ir tai nėra labai greitas rezultatas, nes palaikyti tvarką namuose yra lygiai tas pats kas palaikyti tvarką valdomoje įmonėje, darbe ir galiausiai galvoje, nes ne be reikalo yra sakoma “Tvarka namuose – tvarka galvoje”.

Plačiau

Visada tvarkingi namai: Viso gero, daiktai!

Man nuo vaikystės labai rūpėjo tvarka ir aš visada siekiau tvarkingos aplinkos savo namuose. Mano kelionė į dabartinių tvarkingų namų stebuklą prasidėjo labai seniai. Vaikystėje ir paauglystėje savo aš tvarkiau didelį namą. Visada mano šeštadienis būdavo paskirtas būtent šio namo tvarkymui, suaugus šie šeštadieniai būdavo paskirti kitų mano namų tvarkymui ir jei atvirai man dabar tų šeštadienių labai gaila, nes juos tikrai buvo galima praleisti daug prasmingiau.

Plačiau