Epilepsijos priepuolis

Epilepsija – sunki liga, pasireiškianti priepuoliais, kai gali išnykti sąmonė, atsiranda traukuliai, pasikeičia elgesys, sutrinka orientacija. Pats ligonis negali koreguoti savo veiksmų, todėl labai svarbu suteikti pirmą pagalbą ir jam nepakenkti.

Plačiau

Pirmoji pagalba apsinuodijus

apsinuodijimas

Apsinuodijimas maistu, alkoholiu, vaistais, cheminėmis ar kitomis medžiagomis – pakankamai dažnas reiškinys, todėl labai svarbu laiku atpažinti pagrindinius simptomus ir suteikti žmogui pirmąją pagalbą apsinuodijus.

Plačiau

Meningokokinė infekcija: grėsmingi simptomai ir pirmoji pagalba

Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė liga, kurią sukelia bakterija Neisseria meningitidis. Apie šią ligą plačiai kalbama ir jos bijomasi dėl sunkių jos formų - žaibinio sepsio (kraujo užkrėtimas) ir pūlingo meningito (smegenų dangalų uždegimas), kurios neretai baigiasi mirtimi ar sunkiomis komplikacijomis.

Plačiau

Tvarsčiai ir panaudojimas

Visi pirmosios pagalbos teikėjai turėtų mokėti paruošti laikiną dengiamąjį tvarstį nelaimingo atsitikimo atveju. Improvizacija labai svarbi pirmosios pagalbos dalis, kuri tinka ir tvarstymui. Taisyklingai tvarstyti nesunku išmokti ir tai gali būti neįkainojama daugybėje situacijų. Tapti įgudusiu tvarstytoju šiek tiek užtrunka, tad praktikuokitės su savo šeimos nariais ar draugais (kai jiems nėra nieko nutikę). Tvarsčiai yra efektyvūs tik tada, kuomet jie tinkamai įtempti, tačiau jie negali būti ir per daug laisvi.

Plačiau

Pirmoji pagalba karščiuojančiam vaikui

Karščiavimas tai kūno temperatūros pakilimas dėl organizme vykstančių uždegiminių procesų.  Uždegimą gali sukelti virusai, bakterijos ir kitos priežastys. Dažniausiai karščiavimo priežastis yra normali vaiko reakcija į virusinę infekciją, bet kartais tai gali būti gyvybei pavojinga bakterinė infekcija: sepsis, meningitas, kaulų ar sąnarių infekcija ir kt.

Plačiau

Kaip išgyventi karantiną?

“Jums tereikia pabūti namuose su savo šeima” – skamba nuo pavasario. Pavasarį manau visiems viskas atrodė labai paprasta, smagu ir netgi labai įdomu. Ne vienas dalinosi savo planais, kaip skaitys kalną knygų, pagaliau pažiūrės ramiai filmą, susitvarkys namus ir pabus su vaikais, bet laikui bėgant būstas pradėjo darytis per ankštas, vieni pradėjo ilgėtis vienatvės, nes kai visi namie yra sunku ją atrasti, o kiti atvirkščiai - bendravimo, išėjimo, pabuvimo su plačiu ratu daugų ir artimųjų.

Plačiau