Trauminis šokas

Nekontroliuojamas kraujavimas ir skausmas gali sukelti trauminį šoką. Šokas išsivysto dėl sumažėjusios kraujo tėkmės į smegenis ar kitus organus. Kadangi kraujas yra labia svarbus žmogaus vidinės terpės skystis atliekantis deguonies pernašos į visus organus ir kūno temperatūros užtikrinimo funkcijas, dėl jo stokos pasireiškia žemiau išvardyti simptomai.

Plačiau

Vemia ir viduriuoja vaikas: pirmoji pagalba ir gydymas namuose

Vėmimas ir viduriavimas yra dažni vaikų ligų simptomai, turintys daugybę priežasčių: virusinės ar bakterinės žarnyno ligos, maisto netoleravimas, apsinuodijimas maistu, tonzilitas ir t.t.

Plačiau

Pirmoji pagalba skęstančiajam

Skendimas tai dažna atsitiktinės mirties priežastis. Lietuva Europos sąjungoje yra lyderė pagal skęstančiųjų skaičių.  Skubūs ir efektyvūs nelaimės liudininkų, gelbėtojų ir medicinos personalo atlikti veiksmai gali padėti laimėti kovą tarp gyvybės ir mirties.

Plačiau

Anafilaksija

Anafilaksija- tai gyvybei pavojinga, greitai besivystanti alerginė reakcija, kuri pažeidžia dvi ir daugiau organų sistemų: odos, kvėpavimo, virškinimo, širdies ir kraujagyslių.

Plačiau

Kūdikių ir vaikų pradinis gaivinimas - Europos gaivinimo tarybos rekomendacijos

Praeivio ar artimojo atliktas pradinis gaivinimas nesąmoningam ir nekvėpuojančiam vaikui ir suaugusiajam yra susijęs su geresne neurologine išeitimi. Gaivintojas, kuris yra išklausęs kursus apie suaugusiųjų pradinį gaivinimą, bet neturi jokių specifinių žinių apie vaikų gaivinimą - vaiką turėtų gaivinti taip kaip suaugusįjį, nes baigtis bus blogesnė, jei jis nedarys nieko. Tačiau, idealiausia yra įvesti 5 gelbstinčiuosius oro įpūtimus į vaiko burna prieš pradedant įprastinę suaugusiojo pradinio gaivinimo seką, nes vaikai priešingai nei suaugusieji dažniausiai netenka sąmonės dėl kvėpavimo sustojimo, o suaugusieji dėl širdies sustojimo. Tad vaikams šie įpūtimai gali būti gyvybiškai svarbūs.

Plačiau

Kraujavimo stabdymas

Įvairių nelaimių ar nelaimingų atsitikimų metu pirmiausia pastebimas kraujas, todėl laiku suteikta pirmoji pagalba kraujuojant – itin svarbus, tačiau tuo pačiu didelės atsakomybės reikalaujantys veiksmas. Visgi, jei vadovausitės šiais žingsniais, ją suteiksite tikslingai ir efektyviai.

Plačiau