Pilvo trauma

Pilvo traumos gali būti: buka pilvo trauma arba kiauryminė pilvo trauma.

Plačiau

Salmoneliozė

Salmonelių sukelta infekcija yra dažnai pasitaikanti bakterinė žarnyno liga.  Paprastai salmonelės veisiasi gyvūnų ir žmonių žarnyne, o į aplinką patenka su išmatomis. Žmonės dažniausiai užsikrečia per užterštą vandenį arba maistą.
Labai dažnai žmonės užsikrėtę salmonelių bakterijomis nepajunta jokių simptomų, tačiau infekcija gali sukelti viduriavimą, karščiavimą ir pilvo spazmus.

Plačiau

Įvykio vietos saugumo užtikrinimas, saugus nukentėjusiojo gabenimasĮvykio vietos saugumo užtikrinimas, saugus nukentėjusiojo gabenimas

Įvykus nelaimei, vieni susikausto ir negali nieko padaryti, o kiti nieko negalvodami skuba gelbėti žmones ir suteikti jiems būtinąją pirmąją pagalbą. Mes norime įspėti, kad nelaimės vietoje gali tykoti daug pavojų jums, aukai ir žmonėms, kurie yra greta. Todėl prieš teikdami pirmąją pagalbą įvertinkite aplinkos pavojus, kurie yra įvairūs priklausomai nuo nelaimės pobūdžio (intensyvus eismas, kulkos, nuodingosios medžiagos, intensyvi ugnis etc. )

Plačiau

Vaikų užspringimas

Pats svarbiausias skirtumas nuo suaugusiųjų algoritmo yra tas, kad kūdikiams negalima atlikti pilvo spustelėjimų. Nors pilvo spustelėjimai gali sukelti sužalojimų bet kokio amžiaus žmonėms, jie ypatingai pavojingi kūdikiams ir mažiems vaikams. Kadangi tokio amžiaus vaikų šonkaulių padėtis yra horizontali, traumos atveju sužalojami viršutinės pilvo dalies organai. Dėl šios priežasties skiriasi užspringimo gydymo rekomendacijos kūdikiams ir vaikams.

Plačiau

Stuburo trauma

Kiekvienas nugaros ir kaklo sužalojimas gali būti lydimas stuburo sužalojimo ir stuburo smegenų pažeidimo. Tai dažnai sukelia neįgalumą. Nepaisydami to, neįtarę sužalojimo ir judindami nukentėjusįjį, galime padidinti pažeidimą.

Plačiau

Sunki alerginė reakcija- anfilaksija

Anafilaksija- tai sunki alerginė reakcija į svetimą ir susvetimėjusią biologiškai aktyvią medžiagą, kurios poveikio metu pažeidžiamos įvairios organų sistemos (dažniausiai – oda, kvėpavimo, virškinimo ir širdies- kraujagyslių sistemos).

Plačiau