Straipsniai
Gyvūnų įkandimai ir pirmoji pagalba žaizdų atveju

Dėl gyvūnų įkandimo paprastai pažeidžiama oda, prasideda kraujavimas, gali būti durtinių ir traiškytinių sužeidimų ir/ar mėlynių. Nedideliems įkandimams gydyti pakanka kruopščiai nuplauti, išvalyti žaizdą ir patepti antibakteriniu tepalu, bet visas kąstines veido ir rankų žaizdas turi apžiūrėti medikai. Po kačių įkandimo infekcijos pavojus didesnis nei po šunų. Net jei pastaruoju metu nesate skiepyti nuo stabligės, jei pažeista oda, reikia pasiskiepyti per 24 valandas.
Cheminis akių nudegimas

Cheminiai akių nudegimai dažniausiai patiriami netyčia patekus į jas ėsdinančių cheminių medžiagų. Traumos sunkumo laipsnis priklauso nuo patekusių chemikalų kiekio ir nuo sąlyčio trukmės.
Cheminiai nudegimai

Cheminiai nudegimai dažniausiai patiriami netyčia prisilietus prie ėsdinančių cheminių medžiagų. Dažniausia cheminius nudegimus sukelia rūgštys ir šarmai. Traumos sunkumo laipsnis priklauso nuo patekusių chemikalų kiekio, nuo jų pažeistos kūno vietos ir nuo sąlyčio trukmės.
Hepatitas B

Hepatitas B yra sunki kepenų infekcinė liga, kurią sukelia hepatito B virusas(HBV). Kai kuriems žmonėms, hepatito B infekcija tampa lėtinė, tai yra trunka ilgiau nei šešis mėnesius. Sergant lėtiniu hepatitu B, didėja rizika susirgti kepenų nepakankamumu, kepenų vėžiu ar kepenų ciroze.
Gyvatės įkandimas

Lietuvoje gyvena vienintelė nuodinga gyvatė – paprastoji angis. Jos nuodai nėra mirtini. Įkandus gyvatei pažeista vieta patinsta, parausta ir labia skauda. Pavojingiau kai gyvatė įkanda į galvą ar kaklą, nes aplinkui pažeista vietą vystosi edema (tinimas). Lietuviškosios angys pavojingiausios pavasarį, kai tik nubunda po žiemos miego.
Galvos trauma

Galvos trauma – tai bet kuri trauma, kurios metu yra sužalojamas skalpas, kaukolė ar smegenys. Sužeidimas gali būti nuo pavienio skalpo sumušimo iki sudėtingo smegenų sužalojimo.