Vaikų pradinis gaivinimas

Užtikrinkite gaivintojo ir vaiko saugumą. Patikrinkite, ar vaikas reaguoja.

Plačiau

Pirmos pagalbos kursai video

2013 metais VšĮ “Svarbus žingsnis”, bendradarbiaudama su projektu “Kurk Lietuvai” ir Martyno Mažvydo biblioteka, tiesioginiame eteryje mokė pirmosios pagalbos teikimo. Lietuvoje vis dar labai maža dalis žmonių moka suteikti tokią pagalbą, tačiau praktikoje šios žinios ir įgūdžiai yra labai svarbūs. Greitajai medicininei pagalbai net ir palankiausiomis aplinkybėmis atvykt užtrunka bent kelias minutes, kai tuo tarpu sutrikus širdies darbui žmogaus smegenys miršta per pirmas šešias minutes.

Plačiau

APSINUODIJIMAS GRYBAIS

apsinuodijimas_grybais_pirma_pagalba

Juokaujama, kad visi grybai yra valgomi, tačiau kai kurie tik vieną kartą. Juokas juokais, bet kartais grybai tampa rimtų sveikatos problemų priežastimi,  o susirgti galima netgi suvalgius valgomų grybų. Suvalgius valgomųjų grybų paprastai pasireiškia virškinimo problemos. Sunkius, o kartais ir mirtinus apsinuodijimus sukelia nuodingieji grybai. Lietuvoje auga 400 rūšių grybų, nuodingos iš jų yra 40 rūšių. Dažniausiai apsinuodijimas nuodingais grybais įvyksta supainiojus juos su valgomaisiais grybais pvz. smailiakepurę (blyškiąją musmirę) supainiojus su pievagrybiais, žalsvąją – su ūmėdėmis ar žaliuokėmis. Apsinuodijama suvalgius  mažai žinomų ar nepažįstamųjų rinktų grybų.

Plačiau

Video filmukai apie gaivinimą ir kraujavimo stabdymą

Jei radote be sąmonės esantį žmogų, pirmiausia įsitikinkite ar aplinka nekelia pavojaus, pavyzdžiui ar nėra gaisro, elektros išlydžių, krentančių daiktų. Tik tuo atveju, jei pavojų nėra arba juos galite savo jėgomis pašalinti ir tai padarėte, galite imtis pirmosios pagalbos suteikimo, nes jei pats nukentėsite negalėsite padėti nei sužeistajam, nei pačiam sau.

Plačiau

Defibriliatoriaus naudojimas-video

Lietuva pagal kraujagyslių ir širdies ligų sergamumą priklauso aukštos rizikos grupei, šios ligos yra atsakingos už pusę mirčių mūsų šalyje, kurios paprastai būna staigios ir netikėtos. Dažniausia staigios mirties priežastis yra širdies skilvelių arba prieširdžių virpėjimas, kurio ištikti pacientai dažniausiai miršta nepasiekę ligoninės. Įvykus tokiam nelaimingam atsitikimui pirmoji pagalba yra širdies defibriliacijos atlikimas. Skandinavijoje, Vokietijoje išoriniai automatiniai defibriliatoriai jau ne naujiena, pamažu ir į Lietuvą ateina aukštesni gaivinimo standartai.

Plačiau

Gyvūnų įkandimai ir pirmoji pagalba žaizdų atveju

Dėl gyvūnų įkandimo paprastai pažeidžiama oda, prasideda kraujavimas, gali būti durtinių ir traiškytinių sužeidimų ir/ar mėlynių. Nedideliems įkandimams gydyti pakanka kruopščiai nuplauti, išvalyti žaizdą ir patepti antibakteriniu tepalu, bet visas kąstines veido ir rankų žaizdas turi apžiūrėti medikai. Po kačių įkandimo infekcijos pavojus didesnis nei po šunų. Net jei pastaruoju metu nesate skiepyti nuo stabligės, jei pažeista oda, reikia pasiskiepyti per 24 valandas.

Plačiau