Kaulų lūžiai

Kaulų lūžiai gali būti atviri ir uždari.

  • Atviri – lūžio vietoje pažeidžiama oda, atsiveria žaizda, iš kurios kyšo kaulų galai.
  • Uždari- oda lūžio vietoje nepažeista.
Plačiau

Nudegimas

Nudegimą gali sukelti tiesioginis sąlytis su ugnimi ar įkaitusiais daiktais, sausas karštis, trintis, karšti skysčiai bei garai, korozinės medžiagos (rūgštys, šarmai) elektros srovė, radiacija.

Plačiau

Insultas

Insultas – tai staigus  kraujo tiekimo į smegenis nutrūkimas dėl užsikimšusios ar plyšusios kraujagyslės smegenyse. Insulto metu pažeidžiamos  smegenų ląstelės, atsiranda neurologiniai simptomai, sutrikdantys žmogaus sveikatą.

Plačiau

Traukulių priepuolis

Kas dešimtas žmogus patiria traukulių priepuolius. Tai reiškia, kad traukuliai yra dažnas reiškinys ir vieną dieną jums taip pat gali tekti padėti žmogui, kuris patyrė traukulių priepuolį. Dauguma žmonių galvodami apie traukulių priepuolį, omenyje turi generalizuotus toninius - kloninius traukulius, taip pat vadinamus grand mal traukuliais. Šio tipo priepuolių metu, asmuo gali šaukti, kristi, kratytis ar trūkčioti, ir nesuvokti, kas vyksta aplink juos. Pirmosios pagalbos esmė traukulių priepuolio metu tai - nukentėjusiojo saugumo užtikrinimas, kol traukuliai patys savaime pasibaigs.

Plačiau

Apsaugokime kūdikį nuo užspringimo

Kūdikių užspringimas yra labai gąsdinanti situacija, nes laiku nesuteikus pirmosios pagalbos mažylis gali uždusti ir netgi numirti,  tačiau šios situacijos dažniausiai galima išvengti.  Labai svarbu žinoti, kodėl kūdikiai taip dažnai užspringsta  ir ką galite padaryti, siekiant išvengti šios potencialiai mirtinos  nelaimės. Nerimaujate, kad  kūdikis gali užspringti? Sužinokite bendrąsias kūdikių užspringimo priežastis ir ką galite padaryti, siekiant padėti apsaugoti jūsų kūdikį nuo uždusimo pavojaus.

Plačiau

Aplinkos be alergenų sukūrimas

Alergija šiandien yra didelė visuomenės sveikatos problema, vien tik Europoje varginanti daugiau nei 150 mln žmonių. Dažniausi aplinkoje esantys alergenai yra namų dulkių erkės, žolių, piktžolių, medžių žiedadulkės, katės, šunys, pelėsiai. Efektyviai alergenų išvengti galima tik nustačius kam konkretus žmogus yra alergiškas. Nustačius alergenus, kurie sukelia simptomus, svarbu visapusiškai pertvarkyti supančią aplinką arba kiek įmanoma sumažinti kontaktą su alergenais. Pakeitus gyvenamąją aplinką, kurioje yra mažiau alergenų pacientų savijauta pagerėjo, sumažėjo simptomų, jie buvo lengvesni.

Plačiau