2017
Bal
03

Prie projekto “Hipokrato vaikai” prisijungė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Norime su džiaugsmu pranešti, kad  prie VšĮ „Svarbus žingsnis“ ne pelno siekiančio projekto „Hipokrato vaikai“ 2017 metų kovo 28 dieną prisijungė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.  Su šio biuro vadove Daiva Geniene mūsų organizacija bendradarbiauja jau labai seniai.  Kartu draugiškai vieni kitus papildydami ir pasimokydami vieni iš kitų daugelį metų pirmosios pagalbos mokėme vaikus krikščioniškoje vaikų ir jaunimo stovykloje „Vanagai“.  Patirtimi dalinamės nuolat, taip pat turime tą pačią viziją ir kaip organizacijos, tai yra – kokybiški pirmosios pagalbos kursai vaikams.

Plačiau
2017
Kov
29

Pirmosios pagalbos kursai tėveliams ir visiems mylintiems vaikus

Vaikai yra pats brangiausias mūsų turtas. Kiekvienas iš mūsų norime, kad jie augtų laimingi ir sveiki, tačiau neretai ūmus sveikatos pablogėjimas, užspringimas, trauma, mums sukelia labai daug nerimo, ypač, jei šie įvykiai užklumpa, jei esame tam nepasiruošę. VšĮ „Svarbus žingsnis“ skatina būti visus pasiruošusius pagelbėti ne tik suaugusiam, bet ir nelaimės ištiktam vaikui, tad šių metų kovo 25 dieną vėl sukvietė būrį šaunių tėvelių ir žmonių mylinčių vaikus į vaikų ir kūdikių pirmosios pagalbos kursus.

Plačiau
2016
Rugs
02

Projektui "Hipokrato vaikai" jau šešeri metai

VšĮ “Svarbus žingsnis“ jau šeštus metus tęsia savo savanorišką pirmosios pagalbos projektą „Hipokrato vaikai“.  Jo metu vyresniųjų klasių moksleiviai  ir studentai mokosi  pirmosios pagalbos pagrindų. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas pradinio gaivinimo temai, nes ši pirmosios pagalbos grandis Lietuvoje yra ypač silpnai išvystyta ir apie jos naujoves labai mažai žinoma.  Praktika yra pati svarbiausia šio projekto dalis. Tad, išklausę teorinę paskaitėlės dalį, jaunimas mokosi praktinių pirmosios pagalbos įgūdžių: „gaivina“ manekenus, mokosi atlikti Heimlicho manevrą „užspringusiam“ draugui apsirengusiam specialią užspringimo liemenę, supažindimani su Išoriniu automatiniu defibriliatoriumi etc.

Plačiau
2016
Rugp
03

Pirmosios pagalbos video pamokos 15 min naujienų portale

Viešosios įstaigos “Svarbus žingsnis” svarbiausias siekis yra išmokyti didžiąją Lietuvos gyventojų dalį  suteikti pirmąją pagalbą. Kursų metu pateikiame pačią naujausią informaciją apie pirmąją pagalbą ir praktiškai mokome pirmosios pagalbos įgūdžių, tačiau tik mažoji dalis Lietuvos gyventojų fiziškai gali sudalyvauti šiuose kursuose, o mums norėjosi, kad ši informacija būtų prieinama daugeliui. Todėl bendras projektas su vienu iš didžiausių Lietuvos naujienų portalu ”15 min” mums padėjo išpildyti šią seną mūsų svajonę.

Plačiau
2015
Lap
17

Naujausių gaivinimo rekomendacijų pristatymas Prahoje

Gaivinimo rekomendacijos

“Pradėk nedelsiant, spausk pakankamai greitai ir giliai! Neprarask vertingo laiko! Jei auka neatsako ar nereaguoja- spausk krūtinės ląstos vidurį bent 5 cm gilyn, 100-120 kartų per minutę dažniu.“ Tai pagrindinė žinutė, kurią norėjo perduoti atsitiktiniam praeiviui Europos gaivinimo tarybos pirmininkas prof. M. Castren 2015 m spalio 29-31 dieną Europos gaivinimo tarybos organizuojamame kongrese Prahoje, kuriame buvo pristatytos naujos gaivinimo rekomendacijos.

Plačiau