2015
Spa
26

Naujos Europos gaivinimo tarybos gaivinimo rekomendacijos

Europoje apie 500 000 žmonių per metus patiria širdies sustojimą. Visos širdys, kurios yra per jaunos mirti, turi ir kitą pasirinkimą- išgyventi. Atsitiktinio praeivio atliktas pradinis gaivinimas padidina išgyvenamumą 2-3 kartus. Tačiau jis atliekamas tik 1 iš 5 širdies sustojimo atvejų,  įvykusių ne ligoninėje. Padidinus šį dažnį Europoje galėtų būti išgelbėtos dar 100 000 gyvybių per metus.

Plačiau
2015
Bal
01

10 patarimų kaip išugdyti vaikų sveikos mitybos įpročius

Jūs galite padėti savo vaikui išsiugdyti sveikos mitybos įpročius, kurie jam padės visą likusį gyvenimą. Tėvų pareiga skatinti savo vaikus įvertinti pasirenkamo maisto kokybę ir naudą, siekti, kad jų vaikai būtų fiziškai aktyvūs. Tai nelengva užduotis, todėl siūlome jums kelis patarimus ir gaires nuo ko pradėti:

Plačiau
2015
Vas
25

Pirmos pagalbos kursai Lelevelio ir Gijos mokyklose

2015m. vasario 11 ir 25 dienomis VšĮ “Svarbus žingsnis” komanda lankėsi Vilniaus Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinėje mokykloje, tos pačios vidurinės mokyklos A. Vivulskio pagrindinio ugdymo skyriuje ir Vilniaus “Gijos” jaunimo mokykloje. Nuvykome tenais, tęsdami dar 2010 metais pradėtą projektą “Hipokrato vaikai”, kurio metu pirmoje pamokos dalyje skaitėme paskaitą vaikams, kaip reaguoti ištikus nelaimei,

Plačiau
2015
Vas
09

Alkoholio žalos kursai moksleiviams

Paskutinė Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaita skelbia, kad Lietuva užima trečią vietą pasaulyje, pagal suvartojamo alkoholio kiekį tenkantį statistiniam gyventojui, mus lenkia tik moldovai ir baltarusai. Norint pakreipti šią grėsmingą tendenciją kita linkme, turime imtis visų galimų prevencinių priemonių, tam kad užkirsti kelią alkoholio vartojimo sukeliamiems žalingiems padariniams.

Plačiau
2014
Gruo
30

Pirmos pagalbos kursai Lietuvos Edukologijos universiteto studentams

Jau kelerius metus  VšĮ „Svarbus žingsnis“ bendradarbiauja su Lietuvos Edukolgijos universitetu  ir kartu organizuoja paskaitas  apie pirmąją pagalbą šio universiteto studentams. Šių metų rugsėjo 10 d. praktinės stovyklos metu  studentai mokėsi pirmosios pagalbos pagrindų, buvo supažindinti su pradinio gaivinimo naujove - defibriliacija.

Plačiau